Wierzymy, że najem może być prosty

System dla wynajmujących mieszkania

Zaloguj się

Jak korzystać z rozliczania liczników

Na początku zarejestruj się w serwisie rozlicznik.pl. Podaj poprawny e-mail, gdyż tylko w ten sposób będziemy mogli wysyłać Ci przypomnienia o zmianie cen mediów.

Następnie wprowadź lokal, który chcesz rozliczać oraz zainstalowane w lokalu liczniki.

Gdy wykonasz powyższe czynności będziesz mógł już rejestrować stany liczników. Liczniki nie musisz spisywać często. Najlepiej liczniki spisać zaraz po zarejestrowaniu się w systemie i zawse wtedy gdy zmienia się cena mediów (np. cena wody czy prądu). Nie musisz robić tego sam. Jeżeli w systemie dodasz lokalotrów to oni będą mogli to zrobić za Ciebie. Jeżeli jednak jest to dla nich uciążliwe to zawsze możesz ich prosić o przesłanie stanów liczników do Ciebie SMS’em i np. za pomocą telefonu komórkowego wprowadzić je samemu.

Ceny mediów nie zmieniają się zbyt często więc nie będziesz zbytnio obciążony tym zajęciem. Na koniec okresu (np. kwartału lub roku) spisz liczniki , wprowadż ceny mediów i rozlicz mieszkańców. Zajmie to maksymalnie 5 min.

W zależności od tego jaką formę rozliczania liczników przyjełeś mieszkańcy mogą otrzymać informacje o nadpłatcie lub niedopłacie za media.

Dobre rady

Pamiętaj, że lokator świadomy tego ile płaci za media korzysta z nich rozsądniej i nie jest zaskoczony przy rozliczaniu liczników. Dlatego zawsze, gdy jesteśmy w lokalu, spisuj liczniki i za pomocą komputera jednego z mieszkańców wprowadź je do systemu. Jeżeli nie ma w pobliżu komputera zawsze możesz skorzystać z komórki i mobilnego systemu m.rozlicznik.pl. Następnie zrób rozliczenie (trwa to 5 sek.) i pokaż zużycie lokatorom. Co miesiąc/kwartał zrób podsumowanie rozliczeń, aby lokatorzy dowiedzieli się ile płacą za wodę, gaz czy prąd. Pożniej poproś, aby co miesiąc sami wpisywali do systemu rozlicznik stany liczników, gdyż w ten sposób mogą kontrolować własne zużycie. Skorzystaj z tej rady, a nie będziesz miał problemów przy rozliczaniu zużycia mediów.


Ostatnie wiadomości
Uruchomiono nową wersję systemu...
Rozlicznik.pl
Zarządzanie najmem

Pomocne Informacje
Często zadawane pytania
Rodzaje rozliczeń najmów
Zasady korzystania
Regulamin
Polityka prywatności
Jak korzystać z serwisu
Pomoc
Wideo prezentacje
Rozliczanie mediów
Cena energii - rachunki
Cena wody - rachunki
Dane osobowe
Nowy użytkownik
Zapomniałem hasła

Umowa najmu
Wzór umowy najmu
Podatki
Podatek od wynajmu
Podatek ryczałtowy a media
Najem podatek vat

kontakt@rozlicznik.pl
Rozlicznik.pl - system dla właścicieli mieszkań na wynajem - v. 2.0.2, Copyright © 2011 Transparent Technology